Co to znaczy być prawdziwym Hodowcą ?


Hodowca to osoba, która poświęca swój czas i energię na stworzenie nowej linii psów…linii, która będzie lepsza zarówno pod względem eksterieru jak i zdrowia.

Prawdziwy hodowca niestrudzenie pracuje nad osiągnięciem wyznaczonego celu, bo hodowla to nie tylko samo posiadanie psów, hodowla to godziny surfowania w Internecie, analizowania rodowodów, planowania miotów, jeżdżenia po świecie i nieustanne pogłębianie wiedzy niezbędnej do hodowli. Hodowca to nie tylko osoba powołująca na świat nowe mioty , ale także przyjaciel i wsparcie dla przyszłych właścicieli tych szczeniąt.

Hodowla opiera się zawsze na sukcesach i na porażkach lecz ja podjęłam wyzwanie i staram się swoją pracą zasłużyć na miano bycia HODOWCĄ …

Hodowlą pointerów zainteresowałam się w 2000 roku. Nie była to wrodzona miłość do rasy. Uczyłam się jej powoli , stopniowo, miałam wzloty i upadki, lecz nic nie zniechęciło mnie do dalszej pracy hodowlanej w tej rasie. Dziś nie wyobrażam sobie swojego życia bez pointera obok. Kompana na dobre i na złe, psa pracującego, rodzinnego, sportowego i poprostu towarzysza codziennego życia.

Psy

Wychowałam się na wsi w towarzystwie zwierząt więc moja pasja i zamiłowanie do nich rosła wraz ze mną. Dziś zajmuję się pracą ze zwierzętami na szerszym polu , choć doświadczenie zdobywałam pracując z własnymi psami oraz z psami przeznaczonymi do adopcji.

Jestem absolwentką kursu dyplomowego COAPE ( Centre of Applied Pet Ethology) – behawioryzm , terapia zachowania zwierząt i mam zamiar dalej rozwijać się w tym kierunku, gdyż odnalazłam się pracując ze zwierzętami , głównie z psami i końmi.

Konie

Jako behawiorysta dbam o wczesną stymulację szczeniąt oraz o to , by szczenięta , które opuszczają moją hodowlę, były dobrze zsocjalizowane a do standardowej wyprawki dla nowych właścicieli dołączam obszerną analizę osobowości szczeniaka.

Szczenięta

 

 

 

Magda Karczewska